Doradztwo zawodowe – Ogólnopolski Wirtualny Dzień Maturzysty
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Miesięcznikiem Edukacyjnym Perspektywy na stronie internetowej www.studia.gov.pl w okresie od 3 czerwca do września br. przeprowadzi kampanię informacyjną wspierającą rekrutację na studia w roku akademickim 2020/21.
 
Pierwszym jej etapem będzie realizowany 3 czerwca „Wirtualny Dzień Maturzysty”, podczas którego młodzież wysłucha m.in. prelekcji Pana Marcina Smolika, Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej nt. matury przeprowadzanej     w szczególnych warunkach oraz mini-wykładów ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych „przynoszących” ostatnie podpowiedzi umożliwiające pomyślne zdanie egzaminów oraz eliminację najczęściej popełnianych błędów.
 
Tuż po egzaminach maturalnych, w dniach od 22 do 26 czerwca 2020 r młodzież z całej Polski będzie zaproszona na „Kierunkowskaz Kariery”, czyli spotkania on-line z ekspertami, pracodawcami, pracownikami naukowymi i studentami, prezentujące kierunki studiów                         i uczelnie warte rekomendacji.
 
Harmonogram Kampanii Studia 2020
Wirtualny Dzień Maturzysty 3 czerwca 2020 (środa) w godzinach 13.30-16.30
 
Kierunkowskaz  Kariery 22-26 czerwca 2020  (poniedziałek-piątek) w godzinach 12.00-17.00
22 czerwca (poniedziałek) – Kierunki medyczne i o zdrowiu
23 czerwca (wtorek) – Kierunki techniczne
24 czerwca (środa) – Kierunki humanistyczne
25 czerwca (czwartek) – Kierunki społeczne i ekonomiczne
26 czerwca (piątek) – Kierunki ścisłe, przyrodnicze, rolnicze
 
Sesje uczelni cieszących się największym zainteresowaniem wśród kandydatów 7-10 lipca 2020 (wtorek-piątek) w godz. 12.00-17.00
7 lipca (wtorek) – Dzień uniwersytetów
8 lipca (środa) – Dzień uczelni technicznych
9 lipca (czwartek) – Dzień uczelni medycznych
10 lipca (piątek) – Dzień uczelni niepublicznych
 
Giełda Wolnych Miejsc
Dwa wrześniowe spotkania online oraz na bieżąco aktualizowana lista ciągle otwartych możliwości.
 
Rejestracja dla zainteresowanych udziałem w realizowanym online Dniu Maturzysty rozpoczęła się 1 czerwca br. na stronie https://studia.gov.pl/studia2020/ (prosimy o docelowe podlinkowanie banera z tym adresem).Wiadomość przesłana drogą emailową od dr Bianki Siwińskiej
Redaktor naczelnej Miesięcznika Perspektywy dla doradcy zawodowego E. Rogóż