Działamy w ramach WORTHY

Podczas dwudniowych warsztatów uczniowie pracowali nad przygotowaniem wirtualnej osi czasu. Zmierzyli się z tematem powstania warszawskiego. Grupa uczniów pracowała wspólnie, umieszczając na osi czasu, zdjęcia, filmy, mapy i piosenki, które miały przybliżyć historię tego wydarzenia. Działania te prowadzone były w ramach projektu WORTHY – wojny światowe na rzecz dziedzictwa dla młodzieży. W projekcie biorą udział uczniowie z Niemiec, Włoch i Chorwacji.
Celem projektu jest przybliżenie uczniom historii I i II wojny światowej przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Uczniowie opracowują nowe materiały, które mogą wykorzystać także inne osoby. Tworząc i poszukując informacji o rożnych wydarzeniach historycznych sprawiają, że historia, wydawałoby się tak odległa, staje się bliska i osobista.

Prezentujemy nasze działania czyli dwa filmy:
jak tworzyliśmy os czasu

LINK