Festiwal Informatyczny „Projekt na szóstkę”

Miło  nam poinformować, że Kamil Stanecki z klasy 4THI zdobył 4 miejsce w Międzyszkolnym Festiwalu Informatycznym „Projekt na szóstkę”, organizowanym po raz 14 przez Zespół Szkół Łączności w Krakowie. Do konkursu zgłoszono 12 projektów. Wśród nich: aplikacje desktopowe i mobilne, strony www oraz animacje.

Kamil zgłosił do konkursu dwie prace. Pierwsza z nich to Uniwersalny pilot- aplikacja, która w połączeniu z skonstruowanym sterownikiem potrafi sterować parametrami dowolnego  urządzenia reagującego na podczerwień w domu, np. telewizorem, kinem domowym, klimatyzacją .

Od innych pilotów uniwersalnych różni się tym, że wykorzystuje telefon do jego sterowania zamiast pilota. A samo urządzenie jest prostsze w obsłudze np: nie trzeba pamiętać do czego przypisany jest dany przycisk oraz daje możliwość sterowania głosem.

Dugi projekt to Kurier -aplikacja przeznaczona dla osób, które chcą coś przesłać, ale nie posiadają środków transportu oraz dla kierowców, którzy mają możliwość przewieźć jakiś ładunek z miasta do miasta. Program działa tak, że osoba chcąca coś przesłać tworzy ogłoszenie, a w nim podaje miejsce startu, miejsce docelowe i warunki jakie musi spełniać transport (masa, wymiary przesyłki i temperatura). Kierowca znajdujący zlecenie  przez wyszukiwarkę zleceń decyduje czy jego pojazd jest zdolny obsłużyć zlecenie dotyczące danej przesyłki. Aplikacja ma także inne funkcje: jak wyświetlanie trasy do celu, śledzenie lokalizacji kuriera , komunikacja przez czat.

Każdy uczestnik konkursu musiał nagrać film o swoim projekcie oraz odpowiedzieć na szereg pytań jury złożonego z siedmiu ekspertów zgromadzonych w Krakowskim Parku Technologicznym, a wśród nich: konsultanta z zakresu nowoczesnych technologii, dziennikarza tygodnika „Computerworld”, specjalisty algorytmów zarządzania zasobami radiowymi, które implementowane są w stacjach bazowych telefonii komórkowej, doradcy z zakresu modeli biznesowych, pozyskiwania finansowania, rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw oraz startupów technologicznych i biznesplanów, analityka i stratega biznesowego, konsultanta procesów product developmentu w projektach. Zachęcamy uczniów młodszych klas Technikum Informatycznego do rozwijania swoich pasji oraz prezentacji swoich pomysłów na szerszym forum.

Tomasz Paliński