Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start Narodowe czytanie w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
poniedziałek, 19 września 2016 05:54

Narodowe czytanie w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, drugiego września, Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach, wziął udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie 2016”.

 

Akcja została zainaugurowana przez Dyrektor Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II - Barbarę Wiśniowską.

 

 

Dzięki nawiązanej współpracy pomiędzy Przedszkolem Samorządowym oraz Biblioteką Miejską w Niepołomicach, w czytaniu gościnnie wzięły udział Panie Beata Nawrotnik, Anna Paluch, Anastazja Wąchała.

 

W tym roku, w drodze internetowego głosowania wybrane zostało dzieło Henryka Sienkiewicza -  „Quo Vadis”, powieść z czasów Nerona, którego tytuł to łaciński zwrot odwołujący się do słów Quo vadis, Domine? (dokąd idziesz Panie?), pytania Apostoła Piotra skierowanego do Jezusa Chrystusa, który objawił mu się przed murami, kiedy to Piotr opuścił miasto, aby uniknąć męczeńskiej śmierci. Chrystus odpowiada pierwszemu papieżowi: „Idę do Rzymu, aby ponownie dać się ukrzyżować”. Na te słowa Apostoł zawraca. Jego droga powrotna jest drogą ku śmierci, do męczeństwa.

 

Quo Vadis zostało wydane w 1896 roku. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków a jej pełny tekst znajduje się w rękopisie Biblioteki Narodowej. Jako lektura obowiązująca w gimnazjum, była uczniom naszej szkoły doskonale znana a przez to stanowiła dobrą okazję do refleksji oraz ponownego zanurzenia się w tym dziele. Prezydent Andrzej Duda, podczas ogłaszania wyników głosowania podsumował je tymi słowami – „To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić”.

 

Agata Dańda

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS