Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start Olimpiada Historyczna
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
wtorek, 07 marca 2017 07:24

Olimpiada Historyczna

W tym roku szkolnym Olimpiada Historyczna odbyła się w oparciu o nowy regulamin. Podobnie jak w ubiegłych latach, uczniowie musieli napisać samodzielną i pogłębioną o źródła i publikacje naukowe pracę historyczną na jeden z zaproponowanych przez organizatora Olimpiady tematów. Praca, inaczej niż w  poprzednich latach, oceniana była przez nauczyciela naszej szkoły.

Kolejnym etapem jest etap okręgowy Olimpiady Historycznej, który dzieli się na dwie części: pierwsza polega na napisaniu wypracowania, które oceniane jest przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Uczestnicy których prace ocenione są przynajmniej na ocenę dobrą, kwalifikują się do drugiej części którą jest egzamin ustny. Uczestnik odpowiada przed komisją na trzy pytania. Suma tych dwóch ocen decyduje o awansie do etapu centralnego.

W tym i ubiegłym roku do etapu okręgowego zakwalifikował się uczeń obecnej klasy III A Karol Szymczyk, który zaprezentował na etapie szkolnym i na etapie okręgowym (etap pisemny i ustny) wysoki poziom wiedzy historycznej i godnie reprezentował naszą szkołę w rywalizacji najlepszych uczniów z historii w województwie małopolskim.

Izabela Wojakowska

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS