Start Projekt "Centrum Kompetencji Zawodowych Branży Elektryczno - Elektronicznej"
środa, 26 kwietnia 2017 07:12

Projekt "Centrum Kompetencji Zawodowych Branży Elektryczno - Elektronicznej"

znaki unijne

Projekt realizowany będzie w partnerstwie przez Polskie Stowarzyszenie Psychologów Praktyków wraz z Gminą Niepołomice – Zespołem Szkół im. Świętego Jana Pawła II. W okresie 2017 – 2020 projekt zakłada realizację wsparcia na rzecz uczniów/osób kształcących się w zawodach Technik Informatyk, Technik Ekonomista. Wsparciem objętych zostanie 114 uczestników projektu. Celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie 114 uczniów/osób kształcących się w szkołach zawodowych poprzez dostosowanie kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy a przez to podniesienie efektywności kształcenia zawodowego. Projekt zakłada:

- utworzenie CENTRUM KOMPETENCJI ZAWODOWYCH BRANŻY ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNEJ w Zespole Szkół;

- realizację kursów i szkoleń zawodowych; staży zawodowych; wizyt zawodoznawczych, stypendiów naukowych.

Realizacja projektu pozwoli na:

- utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży elektryczno-elektronicznej – utworzenie specjalistycznej pracowni AKADEMII CISCO

- zdobycie wiedzy, umiejętności, kwalifikacji zawodowych przez 114 uczestników projektu,

- nabycie doświadczenia zawodowego przez 80 uczestników projektu

- wsparcie rozwoju edukacyjno-zawodowego poprzez przyznanie stypendiów dla 36 uczestników projektu,

- zorganizowanie 6 wizyt zawodoznawczych.

Wszyscy uczestniczy projektu otrzymają wysokiej jakości zindywidualizowaną kompleksową ofertę wsparcia zgodną z oczekiwaniami regionalnej gospodarki.

Uzupełniającym działaniem mającym wpływ na realizację celu szczegółowego będzie zwiększenie potencjału Zespołu Szkół poprzez doposażenie pracowni zawodowych zgodnie ze standardem określonym przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej.

Wartość projektu: 1 357 538,40 PLN

Wartość dofinansowania: 1 221 778,40 PLN.