Start Dni Funduszy Europejskich w Młodzieżowym Centrum Karier w Niepołomicach
piątek, 26 maja 2017 07:37

Dni Funduszy Europejskich w Młodzieżowym Centrum Karier w Niepołomicach

W dniu 18 maja 2017 roku uczniowie klasy I A, I B Liceum Ogólnokształcącego oraz klasy I Technikum Hotelarskiego i Ekonomicznego uczestniczyli w niepołomickim MCK w warsztatach tematycznych  oraz  konkursie poświęconym Unii Europejskiej.

Podczas warsztatów zostały poruszone następujące zagadnienia:

- dotychczasowe projekty unijne realizowane za pośrednictwem MCK,

- projekty unijne obecnie realizowane,

- projekty planowane od roku szkolnego 2017/2018,

- cele, zadania, zakres beneficjentów w ramach realizacji projektu „Od szkolenia do zatrudnienia” skierowanego dla młodzieży w wieku od 15 do 17 lat oraz osób dorosłych w wieku od 18 do 24 lat.

Uczestnicy spotkania otrzymali w wersji papierowej szczegółowe wytyczne w zakresie w/w projektu. Finalistkami odbytego konkursu zostali z klasy: I A LO Maksymilian Żuchowicz, z I B LO Łukasz Lisek, z I Technikum Ekonomicznego  Gabriela Maciejasz. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe nagrody.

Ewa Rogóż – koordynator wycieczki