Start Czy wiecie, że … 100 tysięcy ciężarówek z Niepołomic
wtorek, 28 listopada 2017 20:22

Czy wiecie, że … 100 tysięcy ciężarówek z Niepołomic

Zakłady MAN montują ciężarówki dla klientów na całym świecie; … wytwarzane są pojazdy klasy ciężkiej, czyli ciągniki siodłowe z serii TGX i TGS.

10 lat temu otwarto Fabrykę MAN w Niepołomicach; przez bramy jednej z najmłodszych fabryk Grupy MAN wyjeżdżają pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton. To ciężarówki z serii TGS oraz TGX. Ich wersje oznaczone symbolem WW trafiają na rynki poza Europą, pozostałe trafiają zaś do klientów na naszym kontynencie.

Obecnie w Niepołomicach świętują wyjątkowe wydarzenie; właśnie w listopadzie 2017 z linii produkcyjnej MAN zjechała ciężarówka o numerze 100 000.

Egzemplarz o numerze 100 000:

- to ciągnik siodłowy MAN TGX EfficientLine 3 18.460 4x2 BLS (silnik o mocy 460 KM),

- został przygotowywany dla Firmy Omega Pilzno,

- kabina ciężarówki to odmiana XLX, która przeznaczona jest m.in. do transportu dalekobieżnego,

- kierowca ma do wyboru kilka trybów jazdy zależnie od potrzeb (jak najwyższa oszczędność paliwa lub jak najmniejsze odchylenie od zadanej prędkości),

- egzemplarz wyposażono:

*w aktywny tempomat ACC,

*w ogrzewane pneumatyczne siedzenie kierowcy,

*w pakiet bezpieczeństwa (m.in. z asystentem pasa ruchu),

*w system Man Media z zestawem głośnomówiącym dostosowanym do jednoczesnego połączenia z dwoma telefonami,

*w system Man EfficientCruise 2, który jest wspomagany GPS, aby utrzymać zadaną prędkość i dostosować pracę z uwzględnieniem wzniesień oraz pochyłości z wyprzedzeniem do 3 kilometrów.

Ewa Rogóż – doradca zawodowy,

na podstawie: http://moto.onet.pl/aktualnosci/100-000-ciezarowek-z-polski/014z5e