Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start Warsztaty naukowe w Suchej Beskidzkiej czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym.
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
niedziela, 03 grudnia 2017 14:18

Warsztaty naukowe w Suchej Beskidzkiej czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

Codzienność ucznia technikum przepełniona jest nauką, zadaniami domowymi, projektami i kursami. Zazwyczaj mamy lepsze pomysły na spędzenie naszego czasu, jednak nauka nie zawsze musi być taka nudna jak się wydaje.


Potwierdził to wyjazd dniach 17 – 19 listopada 2017 na warsztaty naukowe, które zostały sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna”. Uczennice technikum kształcącego  w zawodzie technik hotelarstwa  z Zespołu Szkół Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach pod opieką Aleksandry Maniak spędziły pracowity i ciekawy weekend  w Suchej Beskidzkiej. Uczestniczyły w zajęciach przygotowanych i prowadzonych przez pracowników naukowych Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii.


A o to krótka relacja Karoliny Chudziak z klasy II THE z warsztatów:


„Razem z uczniami z Krakowa, Kęt oraz Nowego Targu, wysłuchaliśmy wykładu prowadzonego przez doktora Tomasza Pasierbka, dyrektora Babiogórskiego Parku Narodowego, który pokazał nam jak różnorodna może być przyroda, oraz mogłyśmy odegrać role prokuratorów, obrońców lub wysokiego sądu w symulowanej rozprawie sądowej na temat programu NATURA2000. Było to bardzo  ciekawe i pozwoliło nam wypowiedzieć się i bronić swojego zdania na temat ochrony przyrody.


Po obiedzie i krótkim odpoczynku udałyśmy się do sali konferencyjnej hotelu , w którym nocowaliśmy, gdzie zajęcia dla nas prowadził Pan Bartłomiej Mróz. Pomimo swojego młodego wieku, miał on duże doświadczenie, a hotelarstwo jest jego pasją. Omawiał różne aspekty zawodu hotelarza, wskazywał sytuacje, które w przyszłości mogą zdarzyć się przyszłym hotelarzom. Nauczył nas jak im zapobiec lub rozwiązać problem, między gościem hotelowym a recepcjonistą. Po kolacji wieczór spędzony w hotelu pozwolił nam na obserwację pracy personelu  i życia hotelu.


Ostatniego dnia naszego pobytu warsztaty prowadził Pan Paweł Skawiński. Wprowadził nas w świat dzikich zwierząt, które żyją na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dzięki temu dowiedziałyśmy się czym skutkuje dokarmianie ich, śmiecenie oraz jakie niesie to zagrożenia dla środowiska.


Pomimo tego, że odbyło się to w weekend i można było trochę poleniuchować, to jednak nie żałujemy, że w tym czasie miałyśmy zajęcia. Były one prowadzone w ciekawy sposób, mogłyśmy w nich aktywnie uczestniczyć, co pozwoliło nam zrozumieć oraz zapamiętać więcej informacji, które z pewnością wykorzystamy w przyszłości.


Karolina Chudziak – uczennica klasy II THE

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS