Start Patryk Klima ósmy w Polsce.
piątek, 18 maja 2018 11:53

Patryk Klima ósmy w Polsce.

PATRYK KLIMA uczeń klasy 3A  w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach został laureatem XLIV Olimpiady Geograficznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Geograficzne. W dniach 19-24 kwietnia 2018 roku Patryk uczestniczył w zawodach które odbyły się w Zamościu. Po trzech dniach ciężkich zmagań został laureatem,  zajmując ósmą pozycję w kraju.

Ponadto Patryk został zakwalifikowany do udziału w obozie szkoleniowo – kwalifikacyjnym do Olimpiad Międzynarodowych i ma szansę reprezentować Polskę  na V Bałtyckiej Olimpiadzie Geograficznej w Valmierze na Łotwie w dniach 25-29 czerwca 2018 r  oraz XV Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej w Quebec City w Kanadzie, połączonej z poolimpijskim objazdem terenowym w dniach 29 lipca – 13 sierpnia 2018 r.

Patryk jest w elitarnym gronie najlepszych młodych geografów reprezentujących nasz kraj w zawodach międzynarodowych.

Mentorem i Opiekunem merytorycznym Patryka jest Pani Dyrektor mgr Barbara Wiśniowska i Pan mgr Artur Maciuk

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze zmagania Patryka.