Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021- 2025

Szkoła otrzymała w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025  dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i  pedagogicznych.

Wysokość wsparcia w ramach NPRC wyniosła 15 000,- (w tym 3000,- wkład własny). Dofinansowanie zostało przeznaczone na zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami. Wszystkie tytuły  wybrano we współpracy z uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz bibliotekami miejskimi w Niepołomicach, Podłężu, Staniątkach i Myślenicach.

Łącznie zakupiono ponad 800 tytułów, które będą dostępne dla czytelników od października 2022r.

Na każdej książce zostanie umieszczony odpowiedni stempel zgodny z opracowanym wzorem.