NO PROMIL-NO PROBLEM, czyli pijanemu za kierownicę siadać nie wolno!

Dnia  19 listopada br. odbył się w Niepołomicach, coroczny Marsz na Rzecz Trzeźwości  NO PROMIL- NO PROBLEM, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Solny Gwarek we współpracy z Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Niepołomicach pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice.
Marsz rozpoczął się o godzinie 11:30 przed budynkiem Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Niepołomicach. W Marszu wzięli udział nauczyciele i uczniowie niepołomickich szkół. Punktem docelowym był Park Miejski.
Następnie reprezentanci poszczególnych szkół zaprezentowali swoje motywy na Kampanię. Jedni odczytali fakty, drudzy skomponowali piosenkę, a inni wykonali przedstawienie.
Pan Michał Hebda, zastępca burmistrza Niepołomic podsumował całe przedsięwzięcie. Najważniejsze Jego słowa, które powinny zapisać się w pamięci to te, iż… „ gdy zobaczysz pijanego, próbującego wsiąść do samochodu i nim kierować, bez wahania, zabierz kluczyki. To nieistotne, że to nieznajomy- a co, jeśli w tym wypadku zginąłby Twój członek rodziny, inny bliski, przyjaciel? – myślmy w ten sposób, zapobiegajmy, bądźmy odpowiedzialni- jeżeli chodzi o zdrowie swoje, jak i najbliższych – bądźmy rozważni!”


GALERIA ZDJĘĆ
Sekretarz SU ZSJP II w Niepołomicach
Wiktor Rzepczyński