Rekrutacja na staże wakacyjne i kursy w ramach projektu „Rozwój CKZ w branży elektryczno-elektronicznej”

W dniach 1-12 marca odbywać się będzie rekrutacja na:

STAŻE WAKACYJNE w firmach informatycznych.
Stażami w tym roku, objęci będą uczniowie klas II- III technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk i technik programista.
Ilość miejsc – 15 (połowa dla informatyków, połowa dla programistów).
Staże będzie należało odbyć w miesiącu lipcu bądź sierpniu (termin należy zadeklarować przy rekrutacji).
Staże są płatne, wypłata nastąpi po ukończeniu stażu i rozliczeniu potrzebnej dokumentacji. Dodatkowo stażyście przysługuje do zwrotu kwota wydatków poniesionych na dojazd do miejsca odbywania praktyk.

KURS CISCO CCNA 1-2 w najnowszej wersji – v.7
Kurs dotyczący podstaw technologii sieciowych. Przyda się nawet jeśli zajmujesz się informatyką ogólnie, a dla myślących o karierze związanej z sieciami komputerowymi – niezbędny.
Dotyczy uczniów klas II – IV technikum informatycznego i programistycznego.
Wymagający poświęcenia mu sporo czasu – 160 h, dużo praktyki i spora dawka teorii. Wszystko na profesjonalnych urządzeniach firmy CISCO!
Ilość miejsc – 7. Opłata za kurs 100 zł (cena na rynku to ok. 2400 zł).

KURS CISCO CCNA 2-3 w wersji v.7
Kurs dla uczniów klas III- IV technikum informatycznego, posiadających certyfikat CISCO CCNA 1-2 (v.6).
Uruchomiony jednorazowo, specjalnie dla nich!
Ale oni to już wiedzą …
Ilość miejsc – 7. Opłata za kurs 100 zł

KURS IT ESSENTIALS
Kurs dla uczniów klas II-IV technikum informatycznego lub programistycznego.
Dotyczy sprzętu komputerowego, urządzeń mobilnych i oprogramowania oraz bezpieczeństwa, sieci, konfiguracji urządzeń IoT. Wprowadza do wirtualizacji i chmury obliczeniowej.
Dla uczniów technikum informatycznego świetna powtórka przed egzaminem INF.02, dla uczniów technikum programistycznego – dawka wiedzy o sprzęcie, którą każdy mieć powinien.
Uczestnicy kursu otrzymują certyfikat firmy CISCO.
Ilość miejsc – 8. Godzin kursu – 30. Opłata za kurs 50 zł.

KURS PROGRAMOWANIE URZĄDZEŃ MOBILNYCH
Kurs dla uczniów klas II-IV technikum informatycznego lub programistycznego.
Kurs projektowania, programowania oraz testowania aplikacji mobilnych na system Android z wykorzystaniem narzędzia Android Studio. Uczniom technikum programistycznego pomoże w zdaniu kwalifikacji INF.04, uczniom technikum informatycznego pomoże nabyć dodatkowe umiejętności związane z tworzeniem aplikacji mobilnych.
Ilość miejsc – 8. Ilość godzin – 40 . Opłata za kurs 50 zł

KURS ROBOTYKA I MODELOWANIE 3D
Kurs dla uczniów klas II-IV technikum informatycznego lub programistycznego.
Będzie dużo o druku 3D, trochę programowania kontrolerów Arduino i Raspberry. Troszkę elektroniki i automatyki.
Ilość miejsc – 8. Ilość godzin – 20 (część w dwuosobowych grupach). Opłata za kurs 50 zł.

KURS TWORZENIA STRON WWW W ASP DOT.NET CORE
Kurs dla uczniów klas II-IV technikum informatycznego lub programistycznego.
Kodowanie stron internetowych przy pomocy nowoczesnego frameworka Microsoftu za pomocą Visual Studio.
Ilość miejsc – 8. Ilość godzin – 40. Opłata za kurs 50 zł

KURS PRAWA JAZDY KAT. B
Kurs dla uczniów technikum informatycznego i programistycznego. Aby móc w nim uczestniczyć, w chwili rozpoczęcia kursu (planowo w marcu) należy mieć skończone 18 lat.
Ilość miejsc – 16. Opłata za kurs 170 zł.

Dokumentacja rekrutacyjna dostępna jest w portierni szkoły i biurze projektu.
Kto już składał deklaracje (stypendyści), wystarczy, że zaznaczy kolejne kursy.
Dokumentację można też pobrać tutaj:
– deklaracja uczestnictwa i regulamin projektu (PDF, Word)

Wypełnione dokumenty należy składać w biurze projektu lub zostawić w przygotowanym miejscu w portierni szkoły do dnia 12 marca.