Salon Maturzystów inaczej.

W dniu 17.09.br uczniowie klas maturalnych bez opuszczania budynku szkoły  w godzinach przedpołudniowych mieli możliwość uczestniczenia w Wirtualnym Salonie Maturzystów 2020, który w tym dniu dla Małopolski odbywał się w Krakowie.

Po powitaniu przyszłych Maturzystów przez prof. Jacka Popiela (rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego), LechaGawryłowa (dyrektora OKE w Krakowie) oraz Halinę Cimer (małopolską wicekurator oświaty) uczniowie mieli możliwość zdalnego uczestniczeniaw następujących spotkaniach:

1/ Matura 2021 – przepis na sukces (rozmowa z dr Marcinem Smolikiem, dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej),

2/ Co o maturze każdy zdający wiedzieć powinien (prezentacja Lecha Gawryłowa, dyrektora OKE w Krakowie),

3/ Matura 2021 z języka polskiego (wykład p. Teresy Bulskiej – Leśniak, eksperta OKE w Krakowie),

4/ Matura z matematyki (wykład Piotra Ludwikowskiego, eksperta  OKE w Krakowie).

Jak czytać rankingi, aby dobrze wybrać studia, Chcesz dobrze zdać egzamin? Zestresuj się Narzędziownia maturzysty, 10 błędów popełnianych przy wyborze uczelni, Jak pracowaćz maturzystą o specjalnych potrzebach edukacyjnych, Przyszłość BUDuje się z nami – przeTRANPORTuj ją w sukces, Narzędzia TIK dla nauczycieli,  Gdzie warto bywać – pomocnik dla zakochanych w informatyce, O trudnej sztuce zaufania, Matura 2021 dla rodziców: terminy, procedury, sytuacje awaryjne, Masz pomysł na startup? „ShesnnovationAcademy” dla maturzystek 2021, Studiowanie zdalne i hybrydowe – czy jest się czego bać, Studia +. Nie tylko o Erasmusie!, Matura z historii to pestka. Skuteczne metody uczenia się historii do matury.

Druga tura Wirtualnego Salonu Maturzystów w godz. od 16 do 19 dotyczyła następujących tematów:

Natomiast w godz. od 10 do 19 po zarejestrowaniu się można było wirtualnie zapoznać się ze stoiskami następujących uczelni wyższych:

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowi, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, Coventry University – Wrocław, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Politechnika Krakowska  im. Tadeusza Kościuszki, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński  w Krakowie, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Ewa Rogóż – doradca zawodowy.