„Wizyta przygotowawcza w Putignao”

Celem wizyty przygotowawczej w mieście Putignano we Włoszech było ustalenie szczegółów realizacji projektu „Świadomy obywatel – aktywny Europejczyk”, który uzyskał  pozytywną ocenę Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji  w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Pobyt w Putignano pozwolił nam na poznanie szkoły i osób, które będą z nami współpracowały podczas realizacji projektu. Mogłyśmy poznać miasto i zorientować się w warunkach zakwaterowania.

Projekt realizowany jest przez naszą szkołę od września 2019 roku i zakończy się w marcu 2020 roku. Projekt zakłada spotkanie  15 uczniów  naszej szkoły  z rówieśnikami  ze szkoły partnerskiej w miesicie Putignano we Włoszech w dniach od 17 do 23 listopada 2019 r. Uczniowie będą realizowali program z zakresu edukacji europejskiej, przygotują prezentację i album z zabytkami regionu, również tymi wpisanymi na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Efektem realizacji projektu będzie także stworzenie gry terenowej po mieście Putignano.  Kontakt z rówieśnikami z Włoch zwiększy kompetencje językowe naszych uczniów (projekt realizowany jest w języku angielskim) a także umożliwi poznanie dziedzictwa kulturowego Włoch. Putignano, to miasto położone  w malowniczym regionie Apulia w prowincji Bari, które obfituje w unikatowe na skalę światową zabytki o czym przekonamy się już niebawem.

Izabela Wojakowska

Dorota Żak