Wycieczka do Kopalni Soli Bochnia

W ramach zajęć przygotowawczych do realizacji projektu „Świadomy obywatel–aktywny Europejczyk” piętnaście osób biorących udział w projekcie zwiedziło najstarszą na ziemiach polskich kopalnię soli kamiennej. Jej niezwykłe piękno i unikatowy charakter pozwoliły na wpisanie kopalni na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Pobyt pod ziemią był swego rodzaju podróżą w czasie. Podziwialiśmy piękno kopalni i z pomocą multimediów próbowaliśmy sobie wyobrazić pracę górników i ich zmagania z naturą.

Na końcu czekała na nas atrakcja, która pomogła w integracji zespołu czyli… gra na podziemnym boisku.

Była to pierwsza z planowanych wycieczek w ramach przygotowań do realizacji projektu we Włoszech w miejscowości Putignano, gdzie jednym z naszych celów będzie przygotowanie albumu i prezentacji z zabytkami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO z regionu Apulia.

W myśl powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie” uczniowie w ramach przygotowań do realizacji projektu odwiedząjeszcze położony blisko Niepołomic Kraków, który tak jakKopalnia Soli Bochnia,jest ważnymmiejscemdla polskiego i europejskiego dziedzictwa kulturowego wpisanym na listę UNESCO.

Projekt „Świadomy obywatel–aktywny Europejczyk” realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Izabela Wojakowska