Wycieczka zawodoznawcza na Targi HORECA i GASTROFOOD

                    W dniu 5.11.2021 w godzinach przedpołudniowych młodzież klasy II i III (po Sp) Technikum Hotelarskiego pod kierunkiem szkolnych opiekunów miała możliwość uczestniczenia w XXVIII Targach HORECA tj. wyposażenia hoteli i gastronomii  oraz w XIX Targach GASTROFOOD tj. artykułów spożywczych i napojów do gastronomii.

                   Targi odbyły się w Krakowie przy ul. Galicyjskiej 9.

                   Tym razem pomimo obostrzeń pandemicznych spowodowanych wirusem covid-19  Targi odbyły się stacjonarnie (nie on – line) przy zachowaniu reżimu sanitarnego.  

                   Jak podają źródła Targi to jedno z najważniejszych wydarzeń branży hotelarskiej i gastronomicznej w Polsce, które co roku odwiedza ponad 15 000 gości z Polski, Słowacji, Czech i Ukrainy oraz około 350 Wystawców z około 20 krajów. Aż 75% z nich to osoby odpowiedzialne za decyzje zakupowe w swoich firmach. Dlatego udział w Targach to doskonała okazja do nawiązania cennych kontaktów biznesowych  i znalezienia nowych kanałów dystrybucji.

                    Podmioty/osoby zwiedzające Targi są rejestrowani, a wyniki sprawdzane i potwierdzane przez audyt Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych CENTREX.

Młodzież naszej szkoły m. in. miała możliwość zobaczenia kompleksowego wyposażenia hoteli, pozyskania pełnych informacji od wystawców Targów na interesujące ją tematy, natomiast dzięki licznym poczęstunkom doznać ciekawych wrażeń smakowych.  

Udział w Targach uczniowie określili następująco: „…wspaniały dzień, pełen wrażeń…; ciekawe doświadczenie…; super spędzony czas …; możliwość spróbowania nowych rzeczy oraz smaków; …robaki mniam – mniam…; robaki były the best…; warto jechać”!!!

Ewa Rogóż – organizator wycieczki

Źródło:

https://horeca.krakow.pl/pl/o-targach/kolejna-edycja.html
https://www.horeca.krakow.pl/pl/