XIV Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

               W dniach 8 – 14 XI 2021 w Małopolsce odbył się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.  Jest to międzynarodowe święto osób zainteresowanych przedsiębiorczością. Co roku w listopadzie ŚTP dociera na całym świecie do ponad 10 milionów ludzi w każdym wieku poprzez lokalne, krajowe i globalne wydarzenia. Fenomen inicjatywy polega na tym, że aktywizuje i inspiruje do działania społeczności w ponad 180 krajach.

             Polska jest jednym z krajów, które od początku były zaangażowane w tę globalną inicjatywę.  Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości  a płaszczyznę do międzynarodowych dyskusji oraz przepływu know-how zapewnia Global Entrepreneurship Network. Koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszym regionie było  Województwo Małopolskie.

            Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce 2021 realizowany był w ramach projektu „Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

             Tegoroczny ŚTP zaplanowano w formule on-line, nie zabrakło spotkań na żywo oraz w wydaniu hybrydowym. Zaplanowane wydarzenia zostały zorganizowane we współpracy   z kilkudziesięcioma podmiotami/instytucjami z Małopolski (w tym m. in. z uczelniami  wyższymi, urzędami  pracy, centrami kształcenia zawodowego i ustawicznego, akademickimi  inkubatorami przedsiębiorczości).

            Każdy kto chce rozwijać skrzydła w biznesie i jest zainteresowany szeroko pojętą tematyką przedsiębiorczości z pewnością podczas ŚTP znalazł coś dla siebie. Wydarzenia odbyły się w 13 miastach – w Krakowie, Nowym Sączu, Wadowicach, Chrzanowie, Zatorze, Andrychowie, Tarnowie, Bochni, Brzesku, Oświęcimiu, Myślenicach, Rabce i Nowym Targu.

                                                                                                   Ewa Rogóż – doradca zawodowy.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce 8-14 listopada 2021 r.