XIX Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej na Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada 2019 roku w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II

w Niepołomicach tradycyjnie, jak co roku odbył się po raz dziewiętnasty „Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej”. Wykonawcami tradycyjnych utworów o tematyce patriotycznej i niepodległościowej była młodzież wszystkich klas naszej szkoły. Ocenę wykonania i wyłonienie zwycięzcy powierzono sześcioosobowemu jury w składającego się z przedstawicieli Dyrekcji Zespołu Szkół, nauczycieli i społeczności uczniowskiej.

Oceniano poziom sztuki wokalnej, interpretację tekstu, pamięciowe opanowanie tekstu, ruch sceniczny, użycie instrumentów, scenografię oraz brano pod uwagę pozytywne niespodzianki. Siedemnaście klas wykonało siedemnaście różnych utworów o tematyce patriotycznej. Zwyciężyły trzy klasy, które otrzymały największą liczbę punktów. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1a/SP (wychowawczyni Małgorzata Radziszowska), która  wykonała utwór „Tak jak ptaki”. Drugie miejsce zdobyła klasa 1B/G z utworem „Przybyli ułani pod okienko” (wychowawczyni Katarzyna Toroń), trzecie miejsce klasa 1THR/G (wychowawca Grzegorz Stręk) za wykonanie utworu „Serce w plecaku”. Klasa 1THE/G (wychowawczyni Lucyna Niedbała – Trojan) otrzymała specjalne wyróżnienie jury za wykonanie pieśni „Dziś idę walczyć mamo”.

Zwycięskie klasy otrzymały nagrody Dyrektora Zespołu Szkół. Jednocześnie za zwycięzców należy uznać wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy wzięli udział w wspólnym śpiewaniu oraz pozytywnej rywalizacji. „Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej” zorganizowany został po raz dziewiętnasty. Formuła szkolnego festiwalu połączonego z konkursem to nasz sposób na zachowanie, pielęgnowanie i rekonstrukcję polskiej tradycji wspólnego śpiewania. To także wkład naszej szkoły w pozytywną atmosferę radosnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.