• Wyjazd klas maturalnych – 20.09.2023 udział w Krakowskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2023

27.09.2023

Uczniowie klas maturalnych naszego Zespołu Szkół z klasy 4 A, 4 B LO, V THR, V TIP po raz kolejny mieli możliwość wysłuchać ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie oraz poznać oferty studiów różnych uczelni z Polski i z zagranicy na rok akademicki 2024/2025.

Celem odwiedzających było zdobycie najlepszych informacji o maturze (w zmienionej rok temu formule) oraz zaplanowanie strategii działania, wybranie optymalnej ścieżki kariery. W wyborze ścieżki kształcenia nie można zdać się na przypadek.

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w następujących spotkaniach:

1. Matematyka na egzaminie maturalnym w 2024 roku – rozwiązuj zadania samodzielnie a będziesz spokojny o wynik egzaminu (prowadzący p. Piotr Ludwikowski, ekspert OKE w Krakowie),
            2. Matura w 2024 roku (prowadzący p. Lech Gawryłow, dyrektor OKE w Krakowie),
            3. Język polski na egzaminie maturalnym (prowadzący p. Teresa Bulska - Leśniak, ekspert OKE w Krakowie).

Ewa Rogóż – organizator wyjazdu

• Warsztaty dla młodzieży klas I w MCDiS

19.09.2023

W Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa odbyło się spotkanie dla młodzieży pierwszych klas Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach. To wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu, którą prowadził Roman Bosski z Fundacji DRUŻYNA MISTRZÓW. Opowiadał młodzieży o symbolach narodowych, historii ich powstawania i autorytetach. Wykład był przeplatany autorskimi utworami prowadzącego.

• Narodowe czytanie 2023

10.09.2023

Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach włączyło się w Akcję Narodowego Czytania 2023. Czytanie odbyło się 8 września 2023 w szkolnej auli. Dyrekcja i uczniowie czytali fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.