28.02.2024

8 lutego odbyło się spotkanie z panią Izabelą Cywą na temat Jej pracy misyjnej w Republice Środkowoafrykańskiej.

Podsumowaliśmy akcję charytatywną na rzecz misji: "Kup Pan szczotkę, podaj mydło, opatrunek na ratunek". Spotkanie było też okazją do propagowanie wśród młodzieży idei wolontariatu. Dziękujemy pani Izie za podzielenie się częścią swojego życia oraz za owocną współpracę.

Słowa wdzięczności kierujemy do Dyrekcji, nauczycieli i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jodłówce za włączenie się w zbiórkę na rzecz misji i za udział w prelekcji. Dziękujemy podopiecznym i terapeutom Środowiskowego Domu Samopomocy w Niepołomicach za obecność.

• Przysięga

Gratulujemy Patrykowi!

Wczorajszą niedzielę, dwaj członkowie naszego Stowarzyszenia zapamiętają na długo.

25 lutego, w Myślenicach miała miejsce przysięga ponad 100 ochotników 11 Małopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Dwoje z nich to nasi koledzy, kpr Filip Dawiec oraz kpr Patryk Mroczek.

To ważne wydarzenie nie mogło odbyć się bez naszej obecności. W uroczystościach, pod dowództwem por Andrzeja Korabika wziął udział Poczet Sztandarowy ze Sztandarem naszego Stowarzyszenia oraz poczet z barwami 5 DAK.

Cieszymy się że nasi koledzy rozwijają swoją pasję, oraz że ojczyzna to jedna z ich najważniejszych wartości .

Serdecznie im gratulujemy i życzymy powodzenia w działaniu i rozwijaniu swoich umiejętności!

Jesteśmy również dumni z wyróżnienia jakie otrzymał Filip podczas uroczystości!

Ku chwale Artylerii!

Andrzej Bochenek

Robert Szewczyk

• Warsztaty Speak Up!DebatujeMy

28.02.2024

Dziś odbyły się kolejne warsztaty przygotowujące młodzież do debaty oksfordzkiej.

Celem spotkania było poznanie zasad debaty oksfordzkiej i podstaw retoryki. Odbyły się też zajęcia praktyczne, czyli próbna debata, której teza brzmiała:”Szkoły powinny oceniać za włożoną pracę a nie rezultaty”. Argumenty propozycji jak i opozycji były przemyślane i ciekawe a dyskusja zażarta. Inspirujące było poznanie pomysłów uczniów na ich szkołę marzeń. Dziękujemy organizatorom Fundacjo Pro-Most.

• Zawody z piłki ręcznej

28.02.2024

Zanim uczniowie rozpoczęli ferie, mieliśmy przyjemność dopingować reprezentantów naszej szkoły, podczas zawodów powiatowych z piłki ręcznej.

Emocje były ogromne, tym bardziej, że byliśmy gospodarzami całego wydarzenia.

Po wyrównanych pojedynkach, wygrane mecze pozwoliły na zdobycie następujących miejsc:

-chłopcy miejsce 2

-dziewczęta miejsce 3

Gratulujemy!

• Job shadowing

20.02.2024

“Człowiek uczy się przez całe życie. Nawet jeśli jest nauczycielem. Nawet w ferie:-)
            Podczas mobilności “job shadowing” rozpoczynamy współpracę z nową szkołą partnerską IES Mediterraneo w Torravieja koło Alicante.
            Pozdrawiamy całą społeczność naszej szkoły.