• Buty na zmianę!

28.11.2023

Informujemy, że komunikatem Dyrektora Szkoły z dnia 27.11.2023 r. zostały wprowadzone poniższe zasady organizacyjne.
            1. W okresie jesienno-zimowym od 27.11.2023 r. do 22.03.2024 r. wprowadza się dla uczniów obowiązek zmiany obuwia podczas przebywania na terenie szkoły.
            2. Na lekcjach wychowania fizycznego przez cały rok szkolny obowiązuje sportowe obuwie halowe, zmieniane na czas zajęć.
            3. Miejscem przechowywania obuwia i odzieży wierzchniej jest szafka szkolna wyznaczona dla każdego ucznia. Ze względów higienicznych i porządkowych zaleca się umieszczanie obuwia wnieprzemakalnych torbach.

• Mecz MKS Puszcza Niepołomice

28.11.2023

Wczoraj zawodników MKS Puszcza Niepołomice podczas domowego meczu wspierała żeńska delegacja Zespołu Szkół. Ach, warto było poświęcić struny głosowe i głośno dopingować

Puszcza wygrała 2-1 .

Kolejny domowy mecz 11 grudnia poniedziałek godz. 19.00. Wszystkich chętnych na wspólny wyjazd zapraszam. K.T

• Festiwal Talentów

28.11.2023

Festiwal Talentów, który odbył się w piątek, pokazał jak zdolna, nietuzinkowa i wręcz fenomenalna jest młodzież naszej szkoły! Taniec, śpiew, rysunek, malarstwo, obróbka muzyczna czy fitness- to wybrane pasje, które uczniowie i uczennice zaprezentowali kolegom, nauczycielom oraz zaproszonym gościom. Wszystkim występującym gratulujemy i życzymy odkrywania kolejnych kreatywnych sposobów wyrażania siebie. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, za rok, pokażcie co potraficie!

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów i uczennic naszej szkoły.

• Małopolska Licealiady Młodzieży w badmintonie drużynowym

28.11.2023

W połowie listopada w Gorlicach odbyła się Małopolska Licealiady Młodzieży w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców.

Na turniej ten przyjechało w sumie 18 szkół z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowały dwa 3 osobowe zespoły: drużyna dziewcząt i chłopców.

Oba zespoły równocześnie rozgrywały mecze w swoich kategoriach.

Drużyna chłopców po bardzo wyrównanych, emocjonujących i mądrze zagranych pojedynkach uplasowała się na IV miejscu.

Natomiast drużyna dziewcząt po bardzo dobrej grze wywalczyła V miejsce w województwie.

Gratulujemy wysokich lokat.

• Podsumowanie Konkursu Plastyczno-Filozoficzno-Etycznego

24.11.2023

Dnia 17.11.2023 odbył się fascynujący Konkurs Plastyczno-Filozoficzno-Etyczny pod hasłem "Odnaleźć Siebie" zatytułowany "Dokąd zaprowadzi nas współczesna rewolucja technologiczna?". Celem konkursu było skłonienie uczniów do refleksji nad wpływem współczesnej rewolucji technologicznej na społeczeństwo, jednostkę oraz związane z nią dylematy etyczne, a także wyrażenie tych przemyśleń poprzez sztukę plastyczną.

Współczesna rewolucja technologiczna stwarza wiele możliwości, ale także niesie ze sobą szereg wyzwań i dylematów, które można analizować z perspektywy różnych nurtów filozoficznych. Filozoficzne rozważania na temat współczesnej rewolucji technologicznej podkreślają potrzebę zrozumienia i kontrolowania wpływu technologii na nasze życie. Z jednej strony, rozwój technologii otwiera drogę do innowacji, poprawy jakości życia i rozwiązania globalnych problemów. Z drugiej strony, istnieje wiele obaw związanych z nadmiernym uzależnieniem od technologii, utratą prywatności, nierównościami społecznymi i negatywnym wpływem na środowisko.

Ostateczne miejsca zostały przyznane następującym uczestnikom:

1. Miejsce I- Antonina Kisiel 1TI TECH
            2. Miejsce II- Martyna Badowska 1b LO
            3. Miejsce III- Izabela Nowak 2b LO

Ponadto, wyróżnienie specjalne otrzymał:

• Kacper Stokłosa 1TIP TECH

Jako organizator pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność i refleksyjne podejście do tematu.

Prace zgłoszone do konkursu stanowią wartościowy wkład w realizację projektu edukacyjnego "Odnaleźć Siebie”.

Sylwia Galas