• IIC w zakładzie karnym

05.11.2023

W dniu 25 października klasa IIc uczestniczyła w wycieczce do Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu. Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z pracą służb więziennych, funkcjonowaniem więzienia , a także profilaktyka- jakie są konsekwencje niewłaściwych wyborów, złych zachowań i działań powszechnie nie akceptowanych. Już przy samym wejściu uczniowie mieli możliwość doświadczenia na własnej skórze, na czym polegają zasady bezpieczeństwa przestrzegane w zakładzie karnym. Nasi przyszli policjanci zostali najpierw zapoznani z historią Zakładu Karnego, oraz metodami stosowanymi w resocjalizacji osadzonych, a potem od opieką funkcjonariuszy Służby Więziennej młodzież przeszła na teren zamknięty Zakładu Karnego, gdzie można było zapoznać się z życiem codziennym osadzonych. Wycieczka ta na pewno skłoniła młodych ludzi do wielu przemyśleń na temat wyboru przyszłej pracy i właściwych zachowań.

• Szkoła Pamięta

05.11.2023

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w sprzątaniu i uporządkowaniu masowych mogił pomordowanych w czasie II wojny światowej na terenie Puszczy Niepołomickiej. 25 października 2023 roku, przed południem, uczniowie klasy 4b wyposażeni w worki i rękawice uporządkowali miejsca pamięci, masowych egzekucji i mordów na obywatelach polskich i żydowskich na Kozich Górkach. Młodzież wykazała się zaangażowaniem i pracowitością przy porządkowaniu grobów. Akcja zakończyła się zapaleniem zniczy na uporządkowanych grobach oraz modlitwą za zmarłych. #SzkołaPamięta