• Kulinarne zmagania w Izbie Regionalnej

23.03.2024

Kulinarne zmagania podczas przygotowywania jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich dań-pierogów.

Młodzież z naszej szkoły i ze szkoły włoskiej Federico Caffe z Rzymu poznawała tajniki polskiej kuchni własnoręcznie lepiąc pierogi nadziane smakowitymi farszami. Pierogi, a zwłaszcza zabawa przy ich tworzeniu były jedyne w swoim rodzaju. Dziękujemy Izbie Regionalnej w Niepołomicach za udostępnienie obiektu

• Mecz Polska-Włochy

23.03.2024

Fantastyczny mecz na boisku Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach między drużyną gospodarzy i naszych gości z Rzymu. Dziś górą była włoska szkoła futbolu. Gratulujemy zaangażowania i pasji

• Posadziliśmy dziś 11 000 drzew

23.03.2024

W zielonej Puszczy Niepołomickiej, przy słonecznej pogodzie i doborowym towarzystwie trenera i zawodników MKS Puszcza, nasi sportowcy z klasy 1c spędzili pożyteczny dzień. 21 marca - Międzynarodowy Dzień Lasu. Przy naszym wsparciu niepołomicki starodrzew dostał wspaniały prezent, 11000 sadzonek buka.

• Światowy Dzień Poezji

21.03.2024

21 marca to również Światowy Dzień Poezji.

Delegacja uczennic podczas kilku lekcji polskiego przeczytały wiosenne wersety. Przypominamy, że przed biblioteką szkolną udostępniliśmy dla Was tablicę, na której możecie wieszać swoje utwory( podpisane lub anonimowo) a także utwory cenionych przez Was pisarzy. Czekamy na Was!!
          • Kolejny dzień za nami.

21.03.2024

Nasi goście zostali powitani przez Pana Burmistrza Michała Hebdę oraz Panią Dyrektor Zuzannę Polańską.

Następnie zwiedzali naszą szkołę i uczestniczyli w zajęciach kulturalno - kulinarnych. Próbowali polskiej kiełbaski wiejskiej i ogórków kiszonych.

Młodzież z Rzymu oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w interesującym wykładzie dotyczącym Układu Słonecznego oraz pokazie nieba w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach.