• #Odnaleźć siebie na lekcji filozofii

10.04.2024

Lekcja filozofii, która skupiała się na projekcie "Odnaleźć siebie", miała na celu eksplorację koncepcji czasu oraz sposobów, w jakie możemy go wykorzystać w celu realizacji własnych celów.

W ramach tego projektu oglądano film "Przestań marnować czas", który skupiał się na tematyce wykorzystywania czasu w sposób produktywny i zgodny z własnymi wartościami.

Tworzenie "pizzy i tortów czasu" było metaforą dla różnych sposobów, w jakie postrzegamy i wykorzystujemy czas. Lekcja zachęciła do refleksji nad tym, jak używamy swojego czasu i jakie cele staramy się osiągnąć w życiu.

• #KoszyczekWielkanocny

30.03.2024

Z okazji Świąt Wielkanocnych przyłączyliśmy się do akcji #KoszyczekWielkanocny

Dzięki hojności uczniów, rodziców i nauczycieli udało nam się zapełnić koszyk samymi przysmakami.
            W dniu 27 marca delegacja naszej szkoły udała się do Domu dla niewidomych mężczyzn im.Matki Elżbiety Czackiej w Niepołomicach i przekazała zawartość koszyczka.
            Dziękujemy wszystkim za okazane
            Dobro wraca
          • Spotkanie wielkanocne

30.03.2024

Spotkanie wielkanocne całej społeczności szkolnej, które miało miejsce wczoraj, było momentem refleksji nad prawdziwym znaczeniem Wielkanocy, złożenia sobie świątecznych życzeń oraz skosztowania pyszności przygotowanych przez uczniów.

W środę zostały również rozdane nagrody książkowe oraz dyplomy dla zwycięzców Konkursu plastyczno - kulinarnego Słodkie Smaki Europy. W ramach tego konkursu uczniowie przygotowali ciasta typowe dla różnych państw europejskich.

Wesołych Świąt!

• Kiermasz Wielkanocny

24.03.2024

Dziś miało miejsce niezwykłe wydarzenie - kiermasz wielkanocny, który odbył się pomimo kaprysów pogody. Na terenie kiermaszu rozstawiono dwa stoiska, z których jedno było obsługiwane przez radę rodziców, oferując przepyszne ciasta, a drugie było miejscem, gdzie można było wziąć udział w loterii fantowej, prowadzonej przez nasze kółko plastyczne oraz zaangażowanych wolontariuszy z naszej szkoły.

Mimo deszczu i gradobicia, które próbowały popsuć nam humor, atmosfera była niesamowicie radosna, wręcz taneczna. Nawet przybyła nasza Pani Dyrektor Zuzanna Polańska oraz Pan Michał Hebda, co dodatkowo uświetniło nasze wydarzenie.

Niesamowite było to, że każdy los był wygrany, co wzbudziło ogromną radość wśród naszych nabywców. Pani Sylwia Galas zachęcała mieszkańców Niepołomic do udziału w wielkanocnej loterii, co dodatkowo przyczyniło się do sukcesu naszego kiermaszu.

Nie możemy zapomnieć o fantastycznej pracy naszego kółka plastycznego oraz grupy wolontariuszy, którzy pięknie obsługiwali całe stoisko, sprawiając, że nawet trudne warunki pogodowe nie były w stanie nam przeszkodzić.

Mimo przeciwności losu, kiermasz okazał się niezwykle udany, a my serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką z tego radosnego dnia.