• Job shadowing

14.04.2024

Dziękujemy Pani Grazielli Vigneri ze szkoły średniej ISIS “G. Salerno” w Gangi we Włoszech za udział w mobilności typu job shadowing w naszej szkole.

Przez 5 dni Pani Graziella obserwowała pracę naszej szkoły, uczestniczyła w lekcjach, poznawała historię, tradycję oraz kulturę naszego kraju.

Mobilność realizowana w ramach programu Erasmus +

14.04.2024

W tym tygodniu, dwie nauczycielki z naszej szkoły w ramach programu Erasmus+, uczestniczą w kursie we Florencji, ucząc się technik medytacji oraz elementów jogi.

To niesamowite doświadczenie pozwoli im wspierać dobrostan uczniów i uczennic oraz nauczycieli. Przy okazji podziwiamy sztukę, architekturę i dziedzictwo kulturowe regionu Toskanii

• XIV Gminny Konkurs Wiedzy o Papieżu

14.04.2024

XIV Gminny Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II odbył się 5 kwietnia w Zespole Szkół im. Ojca św. Jana Pawła II pod patronatem Burmistrza MiG Niepołomice Romana Ptaka oraz ks. dziekana Stanisława Miki.

Uczestnicy finału konkursu, który odbył się w MCDiS mieli okazję wysłuchać wierszy recytowanych przez laureatów Dekanalnego Konkursu Recytatorskiego z Zespołu Szkół w Niepołomicach oraz prelekcji na temat wpływu osób świętych na życie Karola Wojtyły.

• 5 TIP na wycieczce

11.04.2024

10 kwietnia uczniowie klasy 5 TIP gościli w Katedrze Informatyki Stosowanej na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej.

Zobaczyli bazę laboratoryjną, gdzie prowadzone są zajęcia na kierunku Informatyka Stosowana. Dr hab. inż. Jacek Pietraszek, prof PK omówił kierunki rozwoju w dziedzinie informatyki, a dr hab. inż. Artur Krowiak, prof PK w bardzo przystępny sposób opowiedział o metodach numerycznych i modelowaniu matematycznym. Dziękujemy za poświęcony nam czas i przekazanie cennej wiedzy.

• Dzień otwarty szkoły

10.04.2024

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do uczestnictwa w Dniach Otwartych Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach, które odbędą się w dniu 18 kwietnia 2024 roku.

Nasza szkoła, od lat ceniona za wysoki poziom nauczania oraz indywidualne podejście do każdego ucznia, serdecznie otwiera swoje drzwi, abyście mogli zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną oraz atmosferą panującą w murach naszej placówki.

Podczas Dnia Otwartego będziecie mieli Państwo okazję spotkać się z naszymi nauczycielami, zobaczyć sale lekcyjne, poznać program nauczania oraz dowiedzieć się więcej o innowacjach pedagogicznych, które stosujemy w naszej szkole.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby poznać Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, tworząc wyjątkowe standardy edukacji.

Serdecznie zapraszamy! Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach

• #Odnaleźć siebie na lekcji filozofii

10.04.2024

Lekcja filozofii, która skupiała się na projekcie "Odnaleźć siebie", miała na celu eksplorację koncepcji czasu oraz sposobów, w jakie możemy go wykorzystać w celu realizacji własnych celów.

W ramach tego projektu oglądano film "Przestań marnować czas", który skupiał się na tematyce wykorzystywania czasu w sposób produktywny i zgodny z własnymi wartościami.

Tworzenie "pizzy i tortów czasu" było metaforą dla różnych sposobów, w jakie postrzegamy i wykorzystujemy czas. Lekcja zachęciła do refleksji nad tym, jak używamy swojego czasu i jakie cele staramy się osiągnąć w życiu.