• Cisco Tech Festiwal w Krakowie

16.04.2024

W dniu 15.04.2024 klasa 2TIP uczestniczyła w Cisco Tech Festiwal w Krakowie.

W imprezie brały udział trzy szkoły docenione przez Cisco w ramach wygranej w konkursie zawodowym na temat sieci komputerowych. Cisco Tech Fesival to całodniowe spotkania warsztatowe z zakresu Cybersecurity i sieci wi-fi. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z firmą Cisco, zasadach rekrutacji do firmy i możliwości odbycia praktyk.

• XIV Gminny Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II

16.04.2024

W czasie swojej ostatniej pielgrzymki do Polski Jan Paweł II mówił nam o wyobraźni miłosierdzia i wskazał cztery przykłady osób oddanych sprawie miłosierdzia, których beatyfikował na krakowskich Błoniach. O tych osobach oraz o tym jak stać się apostołem miłosierdzia czytali uczestnicy XIV Gminnego Konkursu Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II, który odbył się 5 kwietnia w Zespole Szkół im. Ojca św. Jana Pawła II pod patronatem Burmistrza MiG Niepołomice Romana Ptaka oraz ks. dziekana Stanisława Miki.

Karol Wojtyła w czasie, gdy był nastolatkiem fascynował się literaturą, był zaangażowany w amatorskie koło teatralne w Wadowicach, a następnie w czasie studiów na UJ w Krakowie był aktorem w konspiracyjnym Teatrze Rapsodycznym bazującym na teatrze żywego słowa. W związku z tym uczestnicy finału konkursu, który odbył się w MCDiS mieli okazję wysłuchać wierszy recytowanych przez laureatów Dekanalnego Konkursu Recytatorskiego z Zespołu Szkół w Niepołomicach. Następnie wysłuchali prelekcji o roli jaki wpływ miały na życie Karola Wojtyły osoby, które zmarły w opinii świętości: brat Albert Chmielowski,  siostra Faustyna Kowalska, Maksymilian Kolbe oraz Rafał Kalinowski - przeor zakonu karmelitów w Wadowicach i Czernej. Osoby te Jan Paweł II beatyfikował i kanonizował wśród 482 kanonizowanych i  1343 beatyfikowanych  świeckich i duchownych.

W kategorii szkoła podstawowa I miejsce zdobyła Zuzanna Stachańczyk, II miejsce zajęła Maria Michalska, III miejsce uzyskał Piotr Świder oraz wyróżnienie Jan Michalski ze szkoły podstawowej nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach. W kategorii szkoła ponadpodstawowa I miejsce zajęła Zofia Kryjomska, II miejsce Anna Cyga, III miejsce Mateusz Wilk a wyróżnienie Julia Jarosz. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.

W imieniu  Komisji Konkursowej

Tomasz Paliński

Nauczyciel Zespołu Szkół im. Ojca św. Jana Pawła II w Niepołomicach

• Dzień Otwarty Szkoły

14.04.2024

Zapraszamy wszystkich uczniów klas ósmych wraz z rodzicami w dniu 18 kwietnia, od godziny 8.30 do 18.00.

W pracowniach będą na was czekać prezentacje, wystawy oraz zobaczycie pokazy m.in. fizyczne, chemiczne i biologiczne czy językowe, a ponadto zapoznacie się z ofertą przedmiotów zawodowych w specjalizacjach: technik informatyk, programista, ekonomista. Jeśli interesujecie się piłka nożną, to mamy też dla was w ofercie klasę sportową. Dowiecie się również o nowościach, które proponujemy od września, czyli technik logistyk oraz oddział przygotowania wojskowego. Będziemy gościć przedstawicieli policji oraz WCR, czyli wojskowe centrum rekrutacji, a na naszej wirtualnej strzelnicy każda grupa zwiedzająca będzie mogła wylosować 2 osoby, które spróbują swoich sił w strzelaniu. W auli szkoły odbywać się będzie pokaz walca wiedeńskiego z tegorocznej Studniówki, a na sali gimnastycznej będzie można pokibicować zmaganiom sportowym naszych uczniów.

Do Państwa dyspozycji będą również stanowiska z Doradztwem Zawodowym i pomocą psychologiczno - pedagogiczną, a oprócz tego będzie można dowiedzieć się o tym, jak w naszej szkole działa program Erasmus +, koło teatralne, szkolne koło turystyczne i szkolna grupa taneczna.

Serdecznie zapraszamy!