• IIC w zakładzie karnym

05.11.2023

W dniu 25 października klasa IIc uczestniczyła w wycieczce do Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu. Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z pracą służb więziennych, funkcjonowaniem więzienia , a także profilaktyka- jakie są konsekwencje niewłaściwych wyborów, złych zachowań i działań powszechnie nie akceptowanych. Już przy samym wejściu uczniowie mieli możliwość doświadczenia na własnej skórze, na czym polegają zasady bezpieczeństwa przestrzegane w zakładzie karnym. Nasi przyszli policjanci zostali najpierw zapoznani z historią Zakładu Karnego, oraz metodami stosowanymi w resocjalizacji osadzonych, a potem od opieką funkcjonariuszy Służby Więziennej młodzież przeszła na teren zamknięty Zakładu Karnego, gdzie można było zapoznać się z życiem codziennym osadzonych. Wycieczka ta na pewno skłoniła młodych ludzi do wielu przemyśleń na temat wyboru przyszłej pracy i właściwych zachowań.

• Szkoła Pamięta

05.11.2023

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w sprzątaniu i uporządkowaniu masowych mogił pomordowanych w czasie II wojny światowej na terenie Puszczy Niepołomickiej. 25 października 2023 roku, przed południem, uczniowie klasy 4b wyposażeni w worki i rękawice uporządkowali miejsca pamięci, masowych egzekucji i mordów na obywatelach polskich i żydowskich na Kozich Górkach. Młodzież wykazała się zaangażowaniem i pracowitością przy porządkowaniu grobów. Akcja zakończyła się zapaleniem zniczy na uporządkowanych grobach oraz modlitwą za zmarłych. #SzkołaPamięta

• Lekcja plenerowa z fizyki w Krakowie

05.11.2023

26 października klasy 2b i 2c uczestniczyły w lekcji plenerowej z fizyki w Krakowie. Uczniowie poznawali i doświadczali zjawisko rezonansu mechanicznego oraz fenomen środka ciężkości rzeźb na Kładce Ojca Bernatka. Podczas spaceru po Krakowie sprawdzaliśmy czy "na Brackiej pada deszcz" oraz udaliśmy się pod pomnik Mikołaja Koperninka przy Collegium Maius UJ. Na deser wylądowaliśmy w kinie "Pod Baranami" na filmowej adaptacji "Makbeta"

• Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do celu”

06.11.2023

W dniu 25.10. 2025 (środa) uczniowie klasy V Technikum Informatycznego, Programistycznego, Hotelarskiego, Rachunkowości uczestniczyła w bardzo ciekawym wydarzeniu na Tauron Arenie w Krakowie.
            Na Targi zgłosiło się ponad 100 pracodawców z różnych branż/dziedzin zawodowych.
            Oferto dawcy Ci i przedstawiciele danej Firmy promowali możliwości zatrudnienia na określonych stanowiskach pracy wymagających zróżnicowanych kwalifikacji i umiejętności.

To przygotowane profesjonalnie spotkanie obejmowało:

• warsztaty tematyczne,
            • konsultacje biznesowe,
            • strefę: wystawienniczą, przedsiębiorczości, warsztatową.

Ewa Rogóż – doradca zawodowy, organizator wyjazdu.