• Festiwal Talentów

28.11.2023

Festiwal Talentów, który odbył się w piątek, pokazał jak zdolna, nietuzinkowa i wręcz fenomenalna jest młodzież naszej szkoły! Taniec, śpiew, rysunek, malarstwo, obróbka muzyczna czy fitness- to wybrane pasje, które uczniowie i uczennice zaprezentowali kolegom, nauczycielom oraz zaproszonym gościom. Wszystkim występującym gratulujemy i życzymy odkrywania kolejnych kreatywnych sposobów wyrażania siebie. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, za rok, pokażcie co potraficie!

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów i uczennic naszej szkoły.

• Małopolska Licealiady Młodzieży w badmintonie drużynowym

28.11.2023

W połowie listopada w Gorlicach odbyła się Małopolska Licealiady Młodzieży w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców.

Na turniej ten przyjechało w sumie 18 szkół z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowały dwa 3 osobowe zespoły: drużyna dziewcząt i chłopców.

Oba zespoły równocześnie rozgrywały mecze w swoich kategoriach.

Drużyna chłopców po bardzo wyrównanych, emocjonujących i mądrze zagranych pojedynkach uplasowała się na IV miejscu.

Natomiast drużyna dziewcząt po bardzo dobrej grze wywalczyła V miejsce w województwie.

Gratulujemy wysokich lokat.

• Podsumowanie Konkursu Plastyczno-Filozoficzno-Etycznego

24.11.2023

Dnia 17.11.2023 odbył się fascynujący Konkurs Plastyczno-Filozoficzno-Etyczny pod hasłem "Odnaleźć Siebie" zatytułowany "Dokąd zaprowadzi nas współczesna rewolucja technologiczna?". Celem konkursu było skłonienie uczniów do refleksji nad wpływem współczesnej rewolucji technologicznej na społeczeństwo, jednostkę oraz związane z nią dylematy etyczne, a także wyrażenie tych przemyśleń poprzez sztukę plastyczną.

Współczesna rewolucja technologiczna stwarza wiele możliwości, ale także niesie ze sobą szereg wyzwań i dylematów, które można analizować z perspektywy różnych nurtów filozoficznych. Filozoficzne rozważania na temat współczesnej rewolucji technologicznej podkreślają potrzebę zrozumienia i kontrolowania wpływu technologii na nasze życie. Z jednej strony, rozwój technologii otwiera drogę do innowacji, poprawy jakości życia i rozwiązania globalnych problemów. Z drugiej strony, istnieje wiele obaw związanych z nadmiernym uzależnieniem od technologii, utratą prywatności, nierównościami społecznymi i negatywnym wpływem na środowisko.

Ostateczne miejsca zostały przyznane następującym uczestnikom:

1. Miejsce I- Antonina Kisiel 1TI TECH
            2. Miejsce II- Martyna Badowska 1b LO
            3. Miejsce III- Izabela Nowak 2b LO

Ponadto, wyróżnienie specjalne otrzymał:

• Kacper Stokłosa 1TIP TECH

Jako organizator pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność i refleksyjne podejście do tematu.

Prace zgłoszone do konkursu stanowią wartościowy wkład w realizację projektu edukacyjnego "Odnaleźć Siebie”.

Sylwia Galas