• Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

22.12.2023

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek wprowadził dziś radosny, świąteczny nastrój, uczniowie pokazali swoje artystyczne oblicze, a nauczyciele wraz z dyrekcją uraczyli wszystkich swoim wykonaniem utworu "Gore gwiazda Jezusowi". Gościnnie wystąpili przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy.

Gratulujemy klasie 4a - zwycięzcom tegorocznej edycji i do zobaczenia za rok!

• Życzenia Świąteczne

22.12.2023

Dzisiaj grupa teatralna wraz z panią dyrektor Zuzanną Polańską oraz panią wicedyrektor Ewą Fijał składała życzenia świąteczne. Młodzież śpiewała pastorałki w języku polskim i ukraińskim życząc wszelkiej pomyślności m.inn. Panu Burmistrzowi Romanowi Ptakowi oraz pracownikom urzędu, Pani dyrektor Domu Kultury Natalii Nowackiej, Pani dyrektor Biblioteki Joannie Lebiest, Panu Pawłowi Pawłowskiemu, Księdzu proboszczowi Stanisławowi Mice, komendantowi Posterunku Policji w Niepołomicach Panu Rafałowi Dzierżakowi.

• Konkursy i olimpiady zawodowców

Ostatnie miesiące roku 2023 to okres wytężonej pracy uczniów i nauczycieli.

Grudzień to czas podsumowania pracy i wystawianie ocen śródrocznych, a także czas konkursów i olimpiad na etapie szkolnym. W naszej szkole tradycyjnie zostały zorganizowane i przeprowadzone etapy olimpiad i konkursów zawodowych, takich jak:

• Olimpiada Statystyczna pod opieką prof. Józefa Zelka, w której to Jakub Sztama, Oskar Pajdzik i Bartosz Klasa z klasy V THR  zakwalifikowali się do etapu okręgowego.
            • Olimpiada Hotelarska nad której przeprowadzeniem czuwał również prof. J.Zelek, gdzie po eliminacjach szkolnych będą nas reprezentować w zawodach okręgowych uczennice z klasy V THR Maja Rojek i Karolina Szewczyk.
            • Konkurs Rachunkowości pod Patronatem Stowarzyszenia Księgowych, który corocznie organizuje w szkole prof. Lucyna Dziadoń. Najlepszymi księgowymi w szkole okazali się: Bartosz Klasa i i Eryk Medes. Będą reprezentować nas w zmaganiach księgowych w Krakowie.
            • W roku 2023 nasza szkoła po krótkiej przerwie przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego Lekcje z ZUS. Ważnym elementem tego programu jest Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, którą przeprowadzili nauczyciele realizujący treści programowe z zakresu ubezpieczeń społecznych L.Dziadoń, J.Zelek i A.Maniak.
            • Etap szkolny Olimpiady odbył się 28 listopada 2023 r. i brało w nim udział 17 uczniów. Najlepszy wynik osiągnęła Julia Walentynowicz z klasy IV THE.
            • Tradycyjnie co roku realizowany jest wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy program edukacyjny Kultura Bezpieczeństwa, który jest adresowany do  uczniów szkół ponadpodstawowych.  Nasza szkoła od 2012 r. bierze udział w tym przedsięwzięciu.
            • W ramach programu 14 grudnia 2023 r. pod opieką Aleksandry Maniak  został przeprowadzony etap szkolny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy. Do konkursu przystąpili uczniowie technikum i liceum. Po sprawdzeniu zadań wyłoniono 2 zwycięzców z najwyższą ilością punktów. Są to: Julia Biernat z klasy IIIB Liceum Ogólnokształcącego i i Bartosz Klasa z  VTHR Technikum Ekonomicznego.  Zwycięzcy etapu szkolnego będą reprezentować naszą szkołę na etapie regionalnym w Krakowie.
            • W tym samym dniu odbyła się również przesunięta z 4 grudnia ze względu na próbne matury XIX edycja Olimpiady Przedsiębiorczości. Przez godzinę zawodnicy zmagali się z rozwiązywaniem zadań z zakresu tematu przewodniego olimpiady  „Zrównoważone przedsiębiorstwo”.  Udział w zawodach wzięli uczniowie z klasy IV B i V THR. Organizacją i przeprowadzeniem zawodów zajęła się nauczycielka przedmiotu Aleksandra Maniak.  Już dziś serdecznie gratulujemy uczestnikom olimpijskich zmagań. Na wyniki Olimpiady musimy poczekać do stycznia 2024.

W imieniu nauczycieli przedmiotów zawodowych pragnę podziękować wszystkim uczniom za udział w konkursach i olimpiadach.

Aleksandra Maniak
            nauczyciel przedsiębiorczości i przedmiotów zawodowych

• Muzeum Schindlera

20.12.2023

Dziś uczniowie klasy 4 B mieli okazję poznać historię Krakowa w czasie II wojny światowej. Młodzież poznała historię miasta i jego mieszkańców zwiedzając wystawę stałą w Fabryce Emalia Oscara Schindlera. Dziękujemy Pani przewodnik za wspaniałe oprowadzenie po zakamarkach wystawy.