• Projekt Erasmus+ Apulia Dzień 3

07.03.2024

Dzisiaj intensywnie - przystanek pierwszy, miasteczko Noci i wytwórnia mozarelli D’Onghia „La Casearia Nocese” plus degustacja serów.

Następnie pyszny, tradycyjny lunch w Frac Bar Caffé & Rosticceria oraz czekoladowy deser w sklepie Dulciar.

Przystanek 2 - miasteczko Alberobello, czyli kraina domków trulli, wpisane na listę UNESCO.

• Wymiana Erasmus+ dzień 1

07.03.2024

Szczęśliwie dolecieliśmy do słonecznego Bari i zostaliśmy serdecznie przyjęci przez naszych partnerów z wymiany słodkim poczęstunkiem, prezentacją o regionie oraz pokazem tańca.

Zrewanżowaliśmy się prezentacją o Niepołomicach i zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej Belgijki.

• Get to know America

07.03.2024

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych "Get to know America". Konkurs jest realizowany w ramach "Zoom in on America Challenge", we współpracy z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie i pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice.

Terminy i I etap:

- Można zgłaszać się do nauczycieli języka angielskiego w celu zapisu na konkurs do 26 marca 2024 r.

- Pierwszy etap odbędzie się 3 kwietnia 2024 roku o godz. 9:00 w siedzibie szkoły i będzie trwać 45 minut.

- Etap I obejmuje test wiedzy składający się z 30 pytań.

Tematyka:Konkurs obejmuje materiał opublikowany w elektronicznym czasopiśmie-miesięczniku pt. "Zoom in on America", dostępnym na stronie internetowej Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych pod adresem http://www.usinfo.pl/zoom/. W I etapie uczniowie są zobligowani do zapoznania się z materiałem z 4 następujących numerów:

- June 2015-Issue 128; Marylin Monroe,

- April 2004-issue 25; Luis Armstrong and Jam,

- January 2013-issue 101; Ansel Adams,

- July 11-issue 83; Peter Falk.

Więcej Informacji:Więcej informacji można uzyskać u nauczycieli języka angielskiego oraz na stronie szkoły.

Zachęcamy do udziału w konkursie i mamy nadzieję, że będzie on wspaniałą przygodą z językiem angielskim!