• Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

05.03.2024

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Niepołomicach przygotowania do Świąt Wielkanocnych idą pełną parą. Powstają piękne dekoracje świąteczne przeznaczone na kiermasz.

Bardzo serdecznie dziękujemy podopiecznym ośrodka za włączenie się w akcję charytatywną na rzecz misji: "Podaj szczotkę". Ogromne gratulacje i podziękowanie dla pani Anity, koordynatorki akcji w ośrodku. Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie i wspólnie spędzony czas.

• Zajęcia praktyczne w hotelu

05.03.2024

W dniu 29.02.2024 uczniowie kierunku Hotelarstwa wzięli udział w zajęciach praktycznych w hotelu czterogwiazdkowym Vienna House by Wyndham Andels Cracow.

Spotkanie z kadrą kierowniczą i pasjonatami zawodu Hotelarza dało możliwość skonfrontowania wiedzy naucznej w szkole z praktycznym jej wykorzystaniem przez profesjonalistów.

• Lekcja chemii

05.03.2024

Uczniowie mogli w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą na lekcjach chemii. Musieli samodzielnie wyszukać informacje dotyczące tego jak należy to zrobić, przygotować odpowiednie sprzęty i nakręcić film pokazujący że im się to udało. Tym samym uczniowie zdobyli wiedzę o odnawialnych źródłach energii co jest tematem tak aktualnym w dzisiejszych czasach. Uczniowie bardzo licznie przystąpili do tego projektu, a że udało im się uzyskać energię z ziemniaków, cytryn czy innych owoców lub warzyw, wyraźnie widać na zdjęciach. Gratuluję.Uczniowie klas drugich LO, po omówieniu na lekcjach chemii tematów dotyczących elektrochemii, mieli w tym semestrze zadanie aby w domu, przy użyciu wybranych przez siebie owoców lub warzyw, uzyskać energię elektryczną służącą do zasilenia wybranego przez siebie urządzenia. Uczniowie mogli w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą na lekcjach chemii. Musieli samodzielnie wyszukać informacje dotyczące tego jak należy to zrobić, przygotować odpowiednie sprzęty i nakręcić film pokazujący że im się to udało. Tym samym uczniowie zdobyli wiedzę o odnawialnych źródłach energii co jest tematem tak aktualnym w dzisiejszych czasach. Uczniowie bardzo licznie przystąpili do tego projektu, a że udało im się uzyskać energię z ziemniaków, cytryn czy innych owoców lub warzyw, wyraźnie widać na zdjęciach. Gratuluję.

28.02.2024

8 lutego odbyło się spotkanie z panią Izabelą Cywą na temat Jej pracy misyjnej w Republice Środkowoafrykańskiej.

Podsumowaliśmy akcję charytatywną na rzecz misji: "Kup Pan szczotkę, podaj mydło, opatrunek na ratunek". Spotkanie było też okazją do propagowanie wśród młodzieży idei wolontariatu. Dziękujemy pani Izie za podzielenie się częścią swojego życia oraz za owocną współpracę.

Słowa wdzięczności kierujemy do Dyrekcji, nauczycieli i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jodłówce za włączenie się w zbiórkę na rzecz misji i za udział w prelekcji. Dziękujemy podopiecznym i terapeutom Środowiskowego Domu Samopomocy w Niepołomicach za obecność.