13.03.2024

Wydarzenie to było niezwykłą okazją do pokazania nie tylko umiejętności matematycznych, ale także determinacji i zaangażowania uczestników. Konkurs recytatorski, w którym uczestnicy mieli za zadanie zapamiętać jak największą ilość cyfr rozwinięcia liczby Pi, był widowiskiem pełnym niesamowitych osiągnięć.

Zwycięzca, który zapamiętał aż 312 cyfr po przecinku, zasługuje na szczególne uznanie i gratulacje. To imponujące osiągnięcie, które wymagało nie tylko doskonałej pamięci, ale także skupienia i determinacji. Jego wytrwałość i wysiłek są godne podziwu, a jego sukces zasługuje na ogromną pochwałę.

Nie można zapomnieć także o pozostałych uczestnikach konkursu, którzy również poświęcili wiele czasu i wysiłku na naukę cyfr liczby Pi. Pierwsze trzy miejsca zajęli chłopcy z I TIP, ich zaangażowanie w wydarzenie i chęć podjęcia wyzwania są godne uznania.

Konkurs recytatorski z pewnością przyczynił się do rozwoju zainteresowania matematyką i umiejętności pamięciowych uczestników.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ich zaangażowania i wysiłku oraz życzymy im dalszych sukcesów w przyszłych wyzwaniach! Szczególne gratulacje należą się jedynej dziewczynie, która podjęła się wyzwania i stanęła na równi z chłopcami.

• WARTO BYŁO POSŁUCHAĆ RADCY PRAWNEGO

13.03.2024

W dniu 7 marca 2024 roku młodzież klasy III B Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w (kolejnym) spotkaniu doradczym z naszą Absolwentką, która po ukończeniu Wydziału Prawa w Krakowskiej Akademii Andrzeja Frycza  - Modrzewskiego od kilku lat pracuje w zawodzie radcy prawnego.

Nasza |Prelegentka przedstawiła swoją ścieżkę kariery tj. od Liceum Ogólnokształcącego poprzez zakres przedmiotowy studiów i szeregu wymagań aż do współczesnej pracy, wskazując równocześnie na szerokie spectrum zakresu swoich obowiązków.

Nie bez znaczenia jest fakt, że nasza Absolwentka ukończyła klasę  matematyczno – informatyczną (tj. klasą ścisłą) a następnie kontynuowała studia humanistyczne.

Zebrana młodzież bardzo pozytywnie oceniła spotkanie z Panią radcą prawnym a  my jesteśmy wdzięczni za poświęcony czas.

Ewa Rogóż – organizator spotkania.

11.03.2024

Jak poniedziałek, to wolontariat. Wspólnie z naszymi przyjaciółmi przygotowujemy kiermasz wielkanocny.

Jest co robić, dlatego wszystkie ręce na pokład.